Ankara emniyetinden ‘Parola Ayasofya' operasyonu

Ankarada halkı ‘adınız FETÖ soruşturmasına karıştı’ yalanıyla kandıran ve aralarında “Ayasofya” ile “Fetih1453” şifrelerini kullanarak halkın güvenini kazanan telefon dolandırıcıları tespit edilerek yakalandı.

Ankara emniyetinden ‘Parola Ayasofya' operasyonu

adınız FETÖ soruşturmasına karıştı' iddiası ile halkı sık sık kandıran çete Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan “Parola Ayasofya” operasyonuyla çökertildi.

Madurların ihbarı üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri telefon dolandırıcıların izini sürmeye başladı. Polisler tarafından yapılan incelemede çete üyelerinin kendilerine polis süsü verdiklerini ve seçtikleri kurbanları telefonla arayarak isimlerinin FETÖ soruşturmasına karıştığını belirttiklerini tespit eden ekipler, şüphelilerin telefonlarını dinlemeye aldı.
Ekiplerin yaptığı araştırmalar ve şüphelilerin telefon dinlemeleri sonucu desibelmetrik frekans mukayesesi yapılan şüphelilerin H.C., A.A. ve İ.B. oldukları tespit edilen şüpheliler ekipler tarafından düzenlenen operasyonda, bir vatandaşı dolandırmaya çalışan 3 şüpheli suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
Ekiplerin genişlettiği soruşturma sonucunda, şüphelilerin çağrı merkezine benzeyen bir oda kurdukları ve mağdurlar ile telefon görüşmelerini bu ikna odalarında yaptıkları ve dolandırdıkları vatandaşların güvenini kazanmak için 'Ayasofya' parolasını kullandıkları saptandı. Şüphelilerin kendi aralarında işaretleşmek için ise 'Fetih1453' parolasını kullandıkları öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER