Ankara Emniyeti'nden 'Pelerin Operasyonu'

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro polisliği tarafından geçen hafta düzenlenen "Pelerin Operasyonu"yla yakalanan ’Matador’ lakaplı kardeşlere bir darbe daha vuruldu.

Ankara Emniyeti'nden 'Pelerin Operasyonu'

Düzenlediği "Pelerin Operasyonu"yla geçtiğimiz hafta yakalanan 'Matador' lakaplı kardeşleri yakalayan Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro polisinden bir darbe daha. 

 'Matador' lakaplı S.A. ve İ.A. isimli kardeşler, aklaşık 500 bin TL değerinde döviz ve ziynet eşyasını çeşitli dolandırıcılık yöntemleri ile çalmış bir örgüttü.Geçen hafta Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyon neticesinde takibe alınan araçta, çalıntı altın ve döviz arabanın ön konsoluna yapılan zuladan çıkarılarak ele geçirilerek 'Matador' adlı iki kardeş yakalanmıştı. 

Matador' lakaplı kardeşler yakalandı - Ankara Başkent Haberleri

Zanlıların sorgularından alınan bilgiler ışığında kardeşleri kurye olalak kullanan örgüt liderleri de yakalanarak örgüt çökertildi. 

Emniyet gücleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu örgütün Şanlıurfa'da, çağrı merkezini çağrıştıran bir odadan aramalar yaparak kendilerini polis, savcı gibi gösterip insanları ağlarına düşürerek "operasyon yapılacak", "paralarınızın seri numarası alınacak", "hesabınızı FETÖ ele geçirdi" şeklindeki yalanlarla korkuttukları ortaya çıkarıldı.

Yine yapılan araştırmalar sonucunda örgüt liderleri 'Matador' kardeşler ile ''matadorpelerin@........" isimli bir e-mail yoluyla iletişim kurarak madurları dolandırıyorlardı.
Şebekenin üyesi olduğu kanıtlanan 4 kişi 'Pelerin Operasyonu' ile İstanbul, Şanlıurfa ve Adana illerinde yapılan eş zamanlı baskınla yakalandı. 4 zanlı yakalanarak uçakla Ankara'ya getirildi.
Matador'a 'Pelerin' operasyonu! Kıskıvrak yakalandılar - Bursa ...
Yapılan araştırma ve kamera incelemesi neticesinde zanlıların 9 ayrı olayla bağlantısı ortaya çıkarılan zanlılar emniyetteki işlemlerinin sonrasında tutuklanması talebiyle Ankara Adliyesi'ne sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER