Ankara'da evde 23 Nisan coşkusu

Ankara'da koronavirüs nedeniyle dışarı çıkamayan öğrenciler cam ve balkonları süsleyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Ankara'da evde 23 Nisan coşkusu

Her yıl okullarda coşku ile kutlanan 23 Nisan bu yıl Covid-19 virüsünün dünyayı etkisi altına almasıyla sekteğe uğradı. Okullarda eğitime ara verilmesiyle 23 Nisanın da kutlanmayacağı düşüncesine karşın Ankaralı çocuklar okullarında yaptıkları gibi balkon ve camlarını süsleyerek her tarafı bayrakla donattı.  Başkent'in hemen her yerinde binaların pencereleri, balkonları çocuklar ve aileleri tarafından balonlarla süslendi. Çocuklar, anne ve babalarıyla astıkları Türk bayraklarıyla 23 Nisan'ı kutlayarak bayram coşkusunu yaşadı.

Ankarada evde 23 Nisan coşkusu

'BU SEFER EVDE KUTLAYACAĞIZ'

Virüsün yayılmasına karşı en az büyükleri kadar duyarlılık gösteren minikler bayramı evde ancak geçen yıllardaki kadar coşkuyla kutlayacak. 

Yenimahalle ilçesinde 2'nci sınıf öğrencisi Kayra Efe Vural, bayram için evlerini süslediklerini söyleyerek, "Aslında okulda yapıyorduk; ama bu sefer evde yapacağız. Evi süsledik. Okulda gösteri hazırlıyorduk. Evde de annemle şarkı söyleriz, oyun oynarız. Ödevlerimi yapıyorum, test çözüyorum. Kitap okuyorum. Ben evde kalıyorum, siz de evinizde kalın. Virüs yayılmasın" dedi.

23 Nisan programı saat kaçta hangi kanalda başlayacak? 23 Nisan ...

Bayram coşkusunu ailesiyle evinde yaşayan Aleyna Tutan da "Virüsten dolayı 23 Nisan'ı evde geçiriyoruz. Hazırlıklar yapıyoruz. Arkadaşlarımı çok özledim. Arkadaşlarımla sosyal medyadan iletişim kurabiliyorum" ifadesini kullandı.

Kutlamaların evde yapılmasını öneren öğretmenler ise çocuklardan istedikleri şen videolar ile yanyana yapılmış etkinlik kadar ses getirmek istiyor. 

23 Nisan hakkında açıklama yapan Eğitim Bakanı Ziya selçuk ise:  ''Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var'' dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER