Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Bir İftar da Benden' Kampanyasına Siber Saldırı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başlattıkları "Bir iftar da benden" kampanyasının internet sayfasına siber saldırı düzenlendiğini açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'Bir İftar da Benden' Kampanyasına Siber Saldırı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerinin artmasıyla bu ramazan 'Bir İftarda Benden' kampanyası düzenledi. Bu kampanya ile Belediye tüm Ramazan boyunca iftar yemeği dağıtacak. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan "Bir iftar da ...

 23 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından kampanyayı duyuran Yavaş, belediyenin internet sitesi üzerinden satın alınan iftar menülerinin evinde yemek yapacak kimsesi olmayan ve evinden çıkmaması gereken 65 yaş üstü vatandaşlara, kronik hastalara, engellilere ve dar gelirli ailelere ücretsiz olarak dağıtılacağı bilgisini verdi.

ABB'nin "Bir iftar da benden" kampanyasında iftar paketi sayısı ...

Ankara Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada ilk gün 15.891 hayırseverin toplam 101.847 iftar menüsü sipariş ettiği bilgisi verildi. Ancak diğer yandan yardım kampanyasının yürütüldüğü www. iftarver.com adresine siber saldırı düzenlendiğini belirtildi. ABB, "Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar” dedi.

Belediyeden yapılan açıklama

Belediye konu ile ilgili şu açılamaları yaptı:

''Sitemiz mübarek Ramazan ayının ilk gününde siz değerli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar.

Sitemiz gelen her sipariş önce sanal pos kuyruğuna alınmakta ve banka onay sürecinden sonra periyodik olarak sistemimize düşmektedir.
Kredi kartınızdan bakiye düşmüş ama sipariş onay kodu alamadıysanız endişe etmeyiniz, siparişiniz kuyrukta sisteme giriş yapılmak üzere beklemektedir.

24.04.2020 (bugün) saat 21.00’e kadar toplam 15.891 hayırsever vatandaşımızdan, toplam 101.847 iftar menüsü siparişi alınmıştır. Bu siparişlerin yaklaşık 25 bini şuan sanal pos kuyruğunda beklemekte ve periyodik olarak sisteme işlenmektedir.

Yoğun talepler karşısında kuyruğa alınan siparişlerin işlenmesi hususunda zaman zaman gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumdan dolayı anlayışınıza sığınıyor ve sistem teknik altyapımızı bu gece itibariyle dört katına çıkaracağımızı bilginize sunuyoruz.

Ramazan ayının ilk gününde toplam 12.378 vatandaşımıza sıcak iftar menüleri siz kıymetli hayırsever vatandaşlarımız adına imzalı teslim tutanağı karşılığında teslim edilmiştir. Dağıtımlar talep sıralamasına göre yapılmaktadır. Faturalarınız e-posta adreslerinize, teslimat mesajları da telefonlarınıza sistem yoğunluğuna göre gönderilmeye devam etmektedir.

27.04.2020 Pazartesi gününden itibaren üretim ve lojistik ağımızı genişleterek günde 25.000’den fazla vatandaşımızın evine sıcak iftar menülerini sizler adına teslim ediyor olacağız. Bundan sonra teslim edilen her iftar paketinde ‘Bu iftar menüsünün ücreti bir hayırseverimiz tarafından ödenmiştir’ ibaresi bulunacaktır.
 Yoğun ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. #BirlikteBaşaracağız"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER