Acı Haber Gelmeye Devam Ediyor:40 Can Kaybı

Son dakika: Son senelerin en büyük sel felaketinin meydana geldiği Batı Karadeniz'de can kaybı 40'a yükseldi

Acı Haber Gelmeye Devam Ediyor:40 Can Kaybı

Acı Haber Gelmeye Devam Ediyor:40 Can Kaybı

Son dakika: Son senelerin en büyük sel felaketinin meydana geldiği Batı Karadeniz'de can kaybı 40'a yükseldi. Kastamonu'da 34, Sinop'ta ise 6 kişi hayatını kaybetti. Kayıp olan vatandaşlar için arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Batı Karadeniz'de 11 Ağustos'ta başlayan aşırı yağışlardan ötürü Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde sel ve su baskınları yaşandı. Bartın ili Ulus ilçesi, Kastamonu ili Azdavay, İnebolu, Bozkurt, Küre ve Pınarbaşı ilçeleri ve Sinop ili Ayancık ilçeleri selden etkilenen ilçeler arasında yer alıyor.

Son senelerin en büyük sel felaketinin meydana geldiği Batı Karadeniz'de can kaybı 40'a yükseldi. Kastamonu'da 34, Sinop'ta ise 6 kişi hayatını kaybetti. Kayıp olan vatandaşlar için arama kurtarma çalışmaları sürüyor. 9 kişinin tedavisi devam ediyor. Çok sayıda ev, araç ve iş yeri kullanılamaz hale geldi. AFAD Başkanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi faaliyete geçirilmiş; tüm çalışma grupları, üst düzey yönetici ve temsilcilerinin katılımıyla 7 gün 24 saat çalışma esasına göre çalışmaya başlandı.

 600 METRE UZAKLIKTA BULUNDUUlus ilçesine bağlı Akörensöküler köyünde, 4 gün önce selin evini yıkması sonucu sulara kapılarak, kaybolan Arife Ünal'ın cansız bedeni bulundu. Ünal'ın kayaların arasında sıkışmış cansız bedenine, evinin 600 metre uzağında ulaşıldı.

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİSon olarak 36 kişinin hayatını kaybettiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde arama ve kurtarma çalışmaları sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan afet bölgesine ziyarete gitti. Bölgede halka seslenen Erdoğan; Kastamonu, Bartın ve Sinop'ta selden etkilenen yerlerin afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

SOYLU VE KURUM ÇALIŞMALARIN DEVAM ETTİĞİ BÖLGEDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün akşam selde yıkılan 8 katlı Ölçer Apartmanı'nın bulunduğu alana gelerek, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede incelemede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER