2020 Gazi Koşusu'nun tarihi belli oldu

Corona virüs salgını önlemleri kapsamında durdurulan 94. Gazi Koşusu dahil at yarışları için Türkiye Jokey Kulübü'nden yeni açıklama geldi. Normalleşme adımları kapsamında at yarışlarının yapılmasına izin verilmiti. TJK at yarışlarında takvimi açıkladı. Böylece 2020 Gazi Koşusu'nun ne zaman yapılacağı da belli oldu. Gazi Koşusu'yle beraber Cumhurbaşkanlığı, TBMM koşularının da yapılacağı tarih açıklandı.

2020 Gazi Koşusu'nun tarihi belli oldu

1 Haziran'da başlayan normalleşme takviminin yayımlanmasının ardında bakanlıktan at yarışlarının yapılmasına izin çıktı. Bunun ardından Corona virüs önlemleri kapsamında ara verilen at yarışı koşuları yeniden başlıyor. 

Gazi Koşusu'nun 30 Ağustos tarihinde yapılacağı .Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından duyuruldu.

TJK yaptığı açıklamada corona virüs salgını nedeniyle ara verilen yarışlar 10 Haziran Çarşamba günü başlayacağını bildirdi.

TJK, 428 yarış gününün yer aldığı 2020 yılı revize yarış programını da açıkladı.

 1927 yılından beri  Gazi Mustafa Kemal Atatürk adınakesintisiz düzenlenen Türk at yarışçılığının derbisi Gazi Koşusu için 3 yaşlı safkan İngiliz tayları 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda 94. kez piste çıkacak.

TJK'nın belirlediği programa göre, TBMM Koşusu 4 Temmuz'da, Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu 25 Temmuz'da, Uluslararası Yarış Festivali 24 ve 25 Ekim'de, Cumhuriyet ve Cumhurbaşkanlığı Koşularının  ise 14 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER