Vatandaş akaryakıt indirimini bekliyor

Rusya ve Suudi Arabistan arasında yaşanan anlaşmazlık sonucu akaryakıtta büyük indirim beklentisi oluştu. Sektör kaynakları benzinde yaklaşık 84, motorinde ise 65 kuruş indirimin olabileceğini söylüyor. Hal böyle olunca vatandaş da akaryakıt alımlarını yarına bıraktı. Türkiye vergiler nedeniyle akaryakıt fiyatlarının en yüksek olduğu ülkelerden biri durumunda.

Vatandaş akaryakıt indirimini bekliyor

Hem vatandaş hem de akaryakıt istasyonları benzin ve motorindeki indirimi bekliyor. Benzinde 84, motorinde ise 65 kuruş indirim bekleniyor. Bazı vatandaşların indirimden yararlanmak için zorunlu hal dışında benzin almamaya dikkat ettiği gözlendi. Bu karışıklıkları gözlemleyen vatandaşlar bunu fırsata çevirmek için beklemekte;

“YARIN İLK İŞ BENZİN ALACAĞIM”

Kocaeli'de özel sektörde çalışan Turgut Demirbaş (34) benzinde indirim haberini alınca işe arabayla gelmekten vazgeçtiğini söyleyerek şöyle konuştu;

“Yarın 80 kuruş indirim yapılacağını duydum. Bugün işe arabasız geldim. Yarın ilk iş benzin alacağım. Bugüne kadar hep zam haberleri alıyorduk. Bu indirim bizim için iyi olacak”

“İNDİRİMDEN OLDUKÇA MEMNUNUZ”

26 yaşındaki Canberk Hayali, indirim haberini sevinçle karşıladıklarını söyledi. Özel sektörde çalışan Hayali artık hafta içi de araba kullanabileceklerini belirterek şöyle konuştu:

“Bu indirimden dolayı oldukça memnunuz. Bu zamana kadar her saniye bir zam haberi alıyorduk. Ama bu gelen 80 kuruşluk indirim sayesinde, sadece hafta sonları araba kullanabiliyorken artık hafta içi de işe gitme gibi bir imkan doğdu bizlere. Bunun için çok mutluyuz. Bunda payı olan herkese çok teşekkür ederim.”

“İLK KEZ BÖYLE BİR İNDİRİME TANIK OLDUK”

Akaryakıt işletme sektöründe yaklaşık 25 yıldır bulduğunu belirten Mehmet Can Duman da ilk kez böyle bir indirime tanık olduklarını söyledi.

Duman, “Vatandaşlar mecburi olmayınca akaryakıt almıyorlar. Fiyatlardaki büyük indirim beklentisi nedeniyle satışlar bir hayli düşecek” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL OLDU”

Mersinli taksici Bahri Uslu da hem esnaf için hem ticari araçlar için hem de diğer sektörler için çok iyi bir olay diyerek sözkonusu indirimi “Bunu tabi daha ileri götürürlerse daha iyi olur. İnsanlar en azından bir iş yaptığı zaman karşılığını alır daha uyguna giderler. Şu an için iyi tabi bunun devamı gelirse daha iyi olur” diyerek yorumladı.

Türkiyenin her tarafından vatandaş benzin indirimi hakkında olumlu beklentiye girdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER