Olmayan arabaların ilanları yayınlanıyor. 

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu kısa adı ile (MASFED) Genel Başkanı olan isim Aydın Erkoç, ikinci el araba alım satımlarında dolandırıcılık ile ilgili olaylar hakkında oldukça dikkat çekici önemli uyarılarda bulundu. 

Olmayan arabaların ilanları yayınlanıyor. 

     Dolandırıcıların yeni yönetimi olan internet üzerinden araçları piyasa değerinin çok altında gösterip, gerçekte var  olmayan araçları ilana çıkardıklarını belirten Erkoç, “Örneğin İstanbul’dan verilmiş olan bir ilan için vatandaşlarımız Ankara’dan alıcı olabiliyor. Diyorlar ki ‘Kapora gönderirseniz eğer bu aracı satmayacağız.’ Vatandaş da ucuz aracı kaçırmamak için kaporasını aracı görmeden gönderip aracı almaya gidiyor, ortada ise malesef bir araç da yok muhatap da bulunmuyor. Vatandaşlarımız araç alışverişlerini kesinlikle kurumsal yerlerden, otomobil ticaret merkezlerinden, bayilerden yapmalı. Satın almak istedikleri aracı kesinlikle görsünler” şeklinde konuştu.

     2019 yılına ait verilere  göre Türkiye’de 8 milyon 600 bin aracın el değiştirdiğini, bunun ise yaklaşık 5 milyona yakınının ayaküstü araç alıp satanlar tarafından gerçekleştiğini söyleyen Erkoç, “Kayıt dışılığın önüne geçilmediği müddet fiyatların yükselmesine engel olmak çok zor.
 İnternet sitelerinin denetlenmesini ve kayıt dışılığın önüne geçilmesini talep ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER