Milli Eğitim Bakanı okulların açılacağı tarihi açıkladı

Koronavirüs nedeniyle eğitime ara veren ve EBA tv'den yayına devam eden Ziya Selçuk, çokca tartışma yaratan okulların açılma tarihini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı okulların açılacağı tarihi açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, tarih verdi. "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yeni eğitim takvimi için çalışmalarımız hazır" diyen Selçuk, "Okulların açılmasıyla ilgili Eylül-ekim ayları ağır basıyor. Ancak Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre hareket edeceğiz. Net tarih yok" dedi.

İşte Selçuk'un açıklamalarında henüz Okulların açılmasında; Temmuz ve Ağustos için planlamamız yok , Okulların açılmasıyla ilgili daha çok Mayıs-Haziran ve Eylül Ekim için çalışmalarımız var ancak okulların açılmasıyla ilgili Eylül-ekim ayları ağır basıyor. Ancak Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre hareket edeceğiz. Net tarih yok. diye konuştu. 

LGS ERTELENECEK Mİ?

LGS kılavuzu yayımlandı

Bakan Selçuk lgs'nin ertelenmesi gibi bir durumuun sözkonusu olmadığını, çocukların motivasyonu bozmaması gerektiğini, okullar herkes için kapalı olduğunu unutmamaları gerektiğini dile getirdi.  Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok, dedi. 

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ NASIL OLACAK?

Korona virüs 23 Nisan coşkusuna engel olamayacak

Konu ile ilgilii açıklamasında: ''Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 02:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sati celikel
Sati celikel - 2 ay Önce

Bence daha erken okul açılmasına daha da riskli okulların açılması daha cok yayılır virüs yurt dışında 2 aydır kapalı aşağı yukarı turkiyede de aynısı olması lazım burda vaya bi azalma var virus

SIRADAKİ HABER