Bakan Albayrak dün müjdeyi vermişti! Destek paketinin detayları belli oldu

Dün katıldığı bir televizyon programında konut ve turizme yönelik yeni bir finansman paketi hazırladıklarını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'ın detay vermemesine karşın, ekonomik paketin detayları belli oldu.

Bakan Albayrak dün müjdeyi vermişti! Destek paketinin detayları belli oldu

TRT Haber'de bir programa konuk olan Hazine ve Maliye Berat Albayrak Türkiye'nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğuna vurgu yaparak Bakan Albayrak yeni destek paketlerinin yolda olduğunun müjdesini verdi. 

Albayrak'ın açıklamasını yapmadığı  paketin detayları açıklandı. Destek paketiyle ilgili kapsamlı detayların yarın açıklanması beklenirken, Pazartesi de devreye alınması öngörülüyor. 

Reel sektöre yeni kredi destek paketi - Ekonomi haberleri

PAKET; KONUT, TURİZM,YERLİ ÜRETİME YÖNELİK OLACAK

Finansman kredi desteği paketinin, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, emekli, çalışanlar ve orta gelir gruplarına yönelik olacağı bildirildi. 

KAMU BANKASINDAN BELİRLİ DÖNEM ÖDEMESİZ KREDİ İMKANI

Kamu bankaları tarafından bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli bir kredi desteği planlandığı belirtiliyor. 

YERLİ ÜRETİM MOBİLYA,BEYAZ EŞYA ALANA UYGUN KREDİ

Paket hem ihtiyaç sahiplerine destek oluyor hem de yerli üreticinin rekabetteki payını artırıyor.  Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alındığı taktirde bu finansmandan yararlanabiliyor. 

EMEKLİ VE ÇALIŞANA TATİL İÇİN KREDİ

Koronavirüs'ün en çok etkilediğii turizm sektörü de bu paket ile canlandırılmaya çalışacak. Paketin sunduğu diğer imkan ise hem turizm sektörünü canlandırması planlanan hem de tatile gitmek isteyenlere kredide kolaylık sağlaması. Emekli ve çalışan kesime özellikle seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanması üzerinde duruluyor.

Konut Kredisi Kullanacaklara Müjde! Merkez Bankası'ndan Teşvik Paketi

ORTA GELİR GRUBUNA UZUN VADELİ UYGUN KREDİ

Kredi kapsamındaki diğer  başlık ise orta gelir grubuna yönelik olarak konut kredisi imkanı.  Bu konut kredisinin diğerlerinden farkı ise uzun vadede ve çok düşük maliyetlerle bir kredi sağlanması bekleniyor. Bu paketin cuma günü kamu bankaları tarafından açıklanması, pazartesi günü de devreye girmesi hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER