Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı sınav yerine birinci dönem notu

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle eğitime verilen aranın 31 mayısa uzatıldığını söyleyen Ziya Selçuk, . Bu yıl sınıfta kalma olmayacak. İkinci yarı sınavları yapılmayacak. Birinci dönem notları geçerli olacak dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı sınav yerine birinci dönem notu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime verilen aranın 31 mayısa uzadığını açıkladı. Konu ile ilgili kafa karıştıran sorulara da yanıtlar veren Selçuk, yaptığı açıklamalarda sınıfta kalmaların olmayacağını, sınav yerine de birinci dönem alınan puanların geçerli olduğunu söyledi. 

Selçuk'un konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

"Salgının başladığı tarihten itibaren uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da görüyoruz.  Uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır.  Uzaktan eğitim şu anda elimizdeki tek seçenek. 
Tüm çocuklarımızdan ve velilerimizden ricam uzaktan eğitime sıkıca tutunmaları.  16 Mart 2020 itibariyle okullara ara verme ile birlikte bir hafta gibi kısa bir süre içinde uzaktan eğitimi hayata geçirdik'' 

EBA 

''Sınavlara hazırlanan öğrenciler en hassas olduğumuz konudur. 11 ve 12. sınıfta eğitim gören öğrencilerimizin yapay zeka destekli eğitim sistemine yoğun talebi var.  EBA akademik destek platformuna kayıt olan öğrenci sayısının 1 milyona yaklaştığını söyleyebilirim. 13 Nisan 2020'den itibaren EBA canlı sınıf uygulamasında ilk 15 günde ders sayısı 650 bini aştı. Bu derslerin sadece 150 bini ilk hafta yapıldı, ikinci hafta ise bu ders sayısı 500 bin oldu. Bu derslerin yaklaşık 200 binini ise hafta sonu yaparak eğitime yeni bir zaman boyutu da kazandırmış olduk.

TELAFİ EĞİTİMİ

''Bakanlık olarak telafi eğitimlerinin sürecini tamamladık. Salgınla mücadele bizlere yeni tecrübeler kazandırdı. Meslek liselerini güçlendirme gayreti içindeyiz. AR-GE çalışmaları meslek liselerindeki bu süreçte önemini gösterdi.  Öğrencilerimizin bu geçici durumda bol bol kitap okuyarak zaman geçirmelerini tavsiye ediyorum.''

LGS HAFTAYA BELLİ OLACAK

''LGS ile ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER