20 bin sözleşmeli öğretmen atama detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili açıklama yaptı. Başvurular 6-10 Ocak 2020’de alınacak.

20 bin sözleşmeli öğretmen atama detayları…

20 bin sözleşmeli öğretmen atama detayları…

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili açıklama yaptı. Başvurular 6-10 Ocak 2020’de alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 20 bin öğretmen alınacak. Başvuru tarihleri ise 6 -10 Ocak 2020 oldu. Gerekli şartları sağlayan adaylar da sözleşmeli öğretmenlik için başvuru gerçekleştirebilecek.

Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS’den 50 ve üstü puan almaları gerekiyor. Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden yapılacak.

Başvurular 06 – 10 Ocak 2020’de açılacak. 21 Ocak tarihinde adayların sınava girecekleri merkez belirlenecek. 5-22 Şubat tarihinde sözlü sınav mülakatı gerçekleştirilecek, sınav sonuçları da 25 Şubat’ta açıklanacak. Sınavı kazanan adayların 9 – 13 Mart tarihlerinde tercih vereceği belirtildi. Tercih sonuçları da 18 Mart’ta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak.

Başvuru için istenen belgeler:

-Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da e-Devlet üzerinden aldıkları diploma belgesi,

- Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

- Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

- Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz)istenecektir.

- Adaylardan başvuruda sağlık, askerlik ve adli sicil durumlarına ilişkin belge istenmeyecek, elektronik başvuru formunda beyan alınacaktır.

Kontenjan sayıları:

İrem Demir

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER