Koronaya yakalanan esnaf çok pişman: Sosyal mesafeye uymadım 'Bana bir şey olmaz' dedim, oldu

Ankara'da baldızının evine misafirliğe giderek koronavirüse yakalanan F.A, oldukça pişman olduğunu söyleyerek "Ne sosyal mesafeye uyardım ne de başka bir şeye. Bana bir şey olmaz, derdim ama oldu" dedi.

Koronaya yakalanan esnaf çok pişman: Sosyal mesafeye uymadım 'Bana bir şey olmaz' dedim, oldu

Ankarada esnaflık yapan ve misafirliğe gittiği evde koronavirüse yakalanan F.A, tedavi gördüğü hastaneden yaşadıklarını anlatı.

F.A koronavirüse yakalandığında öncelikle kemiklerinin ağrıdığını, halsiz kaldığını belirterek virüs kaptığına ihtimal vermediğini sıradan bir grip olduğunu sandığını dile getirdi. Misafirliğe gittiği baldızı ve bacanağına koronavirüs teşhisi konulduğunu öğrendikten sonra eşi ile birlikte Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek test yaptırdı. Test sonucunun pozitif çıkması karşısında şok geçiren çift, acilen hastanede tedaviye alındı. 

Eşi ile birlikte tedavide olduğu hastane ve doktorlardan oldukça memnun olduğunu dile getiren F.A, , "Her geçen saniye eşim ve kendimde artan kuru öksürük ve yüksek ateş, paniklememe neden oldu. Baldızımın ve bacanağımın testi pozitif çıkmasaydı hastaneye gitmezdim. Allah kimseyi böyle hastalıkla imtihan etmesin. Zor bir süreç ve kimse 'bende hastalık yok' demesin, her an çıkabilir gibi yaşasınlar ve ona göre önlemlerini alsınlar." diyerek herkesi uyardı. 

Taburcu olduktan sonra kendini 40 günlük karantinaya alacağını dile getiren F.A,  "Baldızıma misafirliğe gitmiştik. Sosyal mesafe kuralına uymadık, maskemiz de takılı değildi. Kimse maskesiz hiçbir yere gitmesin. Bu şakaya gelmez, ben başıma gelene kadar umursamazdım. Ne sosyal mesafeye uyardım ne de başka bir şeye. Bana bir şey olmaz, derdim ama oldu. Bu korkuyu hissettikten sonra bunu insanlara söylemek istiyorum. Kurallara uyun, maskelerinizi takın, çok tehlikeli bir süreçteymişiz. Ben geç fark ettim. Siz bu olayın ciddiyetini anlamak için geç kalmayın." dedi. 

Tedavide olduğu zaman çercevesinde iki çocuklaırnın tanıdık yanında kaldığını söyleyerek herkesi uyaran F.A  "Bu hastalığın iyi yanı olmaz ama en azından insan eşini, dostunu, akrabasını tanımış oldu. Bu süreçte ben çocuklarımı emanet edecek bir yer bulamadım. Kimseyi yadırgamıyorum. Ölümcül bir hastalık sonuçta. Bizde çıktığı için çocuklarımızda da olur, diye düşündüler. Onun için uzaklaştılar. Çocuklarımı en son ablam kabul etti. Çoğu insan çekiniyor, bu hale düşmek istemiyorsanız kurallara uyun." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER