Yenimahalle'de koronavirüse karşı psikolojik destek hattı

Koronavirüs salgını dolayısıyla psikolojik sorunlar yaşayan vatandaşlara destek veriyor.

Yenimahalle'de koronavirüse karşı psikolojik destek hattı

Dünyada yaşanılan salgının aslında bilinmeyen bir boyutu da var. Salgına yakalanmak istemeyen vatandaşların evlerinde kalması psikolojilerini oldukça kötü etkiledi. Bir çok ülkede aile içi şiddeti artıran, boşanmaları iki katına çıkaran virüs ülkemizde de vatandaşları olumsuz etkiliyor. 

Virüsten oluşan hasarı en aza indirmek isteyen belediyeler ve valilikler kendilerince önlem alıyor. Ankara Yanimahalle Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle kaygı yaşayan vatandaşların stres, endişe ve korkularının giderilmesi amacıyla 'Psikolojik Destek Hattı' kurdu.

Koronavirüse karşı psikolojik destek hattı - Ankara Haberleri
Yenimahalle Belediyesi, koronavirüs salgınından etkilenen ve evlerinden çıkamayarak, psikolojik destek ihtiyacı hisseden ilçedeki vatandaşları yalnız bırakmıyor. Belediye bu kapsamda, virüs nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan vatandaşlar için 'Psikolojik Destek Hattı' oluşturdu. Yenimahalle Belediyesi bünyesinde çalışan alanında uzman 2 psikolog ve 1 sosyolog, çocuk, genç, yaşlı ayrımı yapılmaksızın her yaş ve meslek grubundan vatandaşa, hafta içi 09.00 - 17.00 saatleri arasında psikolojik destek hizmeti veriyor.

KORONAVİRÜS KAYGISINA TELEFONLA PSİKOLOJİK DESTEK « Köroğlu ...

Koronavirüs salgınının psikolojik etkilerini azaltmak amacıyla kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi'nin 'Psikolojik Destek Hattı'ndan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 332 08 71 ve 335 22 96 numaralı telefondan psikolojik yardım alabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER