Mansur Yavaş’tan yeni kampanya: 6 milyon tek yürek bayram etsin!

Bayramı öncesi yeni bir kampanya başlatan ve sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara seslenen Başkan Yavaş, “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” adlı kampanya ile ‘Su Ver’, ‘Bilet Ver’ ve ‘El Ver’ diyerek hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

Mansur Yavaş’tan yeni kampanya: 6 milyon tek yürek bayram etsin!

Her geçen güün yeni kampanyalar ile gündeme gelen Mansur Yavaş bayram öncesi planladığı yeni kampanyasını açıkladı. Corona virüsü salgını sürecinde zor dönemden geçen vatandaşlara bir nebze olsun destek olmak amacıyla toplumsal dayanışma çağrıları yapan ve bu çağrılarını birer birer hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başlattığı ve büyük ses getiren “6 Milyon İçin Tek Yürek” kampanyasını ileri bir boyuta taşıdı.

“6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyasını sosyal medya üzerinden duyuran Yavaş, “Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankaramızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın” dedi.

Kampanyaya www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden katılım sağlanabilecek. İsteyen vatandaşlar; su faturası borcunu ödeyemeyen vatandaşların su faturasını ödeyebilecek ya da ihtiyaç sahiplerinin Ankarakartlarına yükleme yaparak, nakdi yardımda bulunabilecek. 

Daha önce Ankara’da veresiye defterlerinin kapatılması ve 3 günde 500 bin iftar menüsünün satılmasının sağlandığı “İftar Ver” kampanyasının ardından yeni bir iyilik hareketi daha başlatan Başkan Yavaş, gönüllü vatandaşlar ve hayırseverlere dayanışma çağrısı yaptı.

Mansur Yavaşın Çağrısı Şu şekilde:

Her akşam televizyonlarda izliyoruz, salgın nedeniyle işlerini kaybedenleri, işçi bulma kurumu önünde küçük bir ümitle bekleşenleri, ceplerinde dolmuş parası olmayanları, ekmek parası bulamayanları… Onlar bizim hemşehrilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz… Tam da iftar vakitlerine denk gelen bu yayınlar lokmaları boğazımıza diziyor ama bir yandan da iyi oluyor. Yediğimizde, giydiğimizde, bindiğimizde onların da hakkı olduğunu bizlere hatırlatıyor. Bizler, 6 milyon yürek hep birlikte bayram etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle darda kalan insanlarımıza destek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz.

Bayram sevincini tatmayan kimsenin kalmaması gerektiğini söyleyen Yavaş, 

 Gelin, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun. Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın. Birimizin bayramı diğerinin hüznü olmasın. Hiç kimse mahzun, hiçbir çocuk boynu bükük kalmasın.

Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz, şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya… Bugünler de gelip geçecek, geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak. Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz. Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz.

Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım. Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün. Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankaramızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın, diyerek çağrıda bulundu.

''SU VER''

Su faturasını ödemekte zorlanan Ankaralıların sularını kesmeme jararı alan Yavaş, “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyası içinde yer alan “Su Ver” butonu ile hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Yavaş, “Sen de iyilik hareketine katıl, Ankara'da tek bir mahzun kalmasın” dedi.

Kampanyaya,  https://ankaratekyurek.com/ web adresinden “Su Ver” butonuna tıklayarak Ankara’da yaşayan, sosyal yardım almakta olan veya borçlarından dolayı kapalı olan ancak salgın nedeniyle suları açılan ailelerden herhangi birine ait su faturasını ödeyerek destek verebilirsiniz. Yardım rakamları ise şeffaf olarak internet adresi üzerinden paylaşılacak.

ABB Başkanı Mansur Yavaş Ankaralıları Tek Yürek Olmaya Çağırdı ...

''BİLET VER İYİLİK YAP''

Ankara Büyükşehir Belediyesi kapsamında şehir içi otobüslerde kullanılmak üzere İhtiyaçsahiplerinin kartlarına dolum yapabilecek ve kampanyada internet sayfasında yer alan butona tıklandığında, “İhtiyaç Sahibi Kart Yükleme” ve “Kendi Kartıma Yükleme” başlıklarında iki seçenek sunulurken, yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, hem ihtiyaç sahiplerinin kartlarına hem de kendi kartlarına yükleme işlemini gerçekleştirebilecek. Corona virüsü salgını nedeniyle EGO Genel Müdürlüğü’nün toplu taşıma gelirlerinin yüzde 85 oranında azaldığına dikkat çekilirken, “Kendi Kartıma Yükleme” seçeneği ile vatandaşlar aynı zamanda büyükşehir belediyesine bu süreçte destekte bulunabilecek.

Kampanya adresinde yer alan “El Ver” butonuyla da isteyen hayırseverler, corona virüsü nedeniyle işini kaybeden veya iş yerini kapatmak zorunda olan vatandaşlara ait IBAN numaraları üzerinden nakit bağışı yapabilecek ve onlara destek olabilecek. .

Mansur Yavaş tarafından daha önce başlatılan “İftar Ver” kampanyasına Ankara dışından da destek artarken  www.ankaratekyurek.com adresi üzerinden bu butonu tıklayarak günlük olarak Ramazan ayı boyunca yapılan sıcak iftarlık yemek yardımı rakamlarını da görebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER