Çankaya’dan dar gelirli vatandaşlara kuru soğan yardımı

Daha önce Ramazan yardımları ile adını duyuran Çankaya Belediyesi bu sefer de ihtiyaç sahibi vatandaşlara kuru soğan yardımında bulundu.

Çankaya’dan dar gelirli vatandaşlara kuru soğan yardımı

Sosyal Belediyecilik prensipi ile çalışmalarına devam eden Çankaya Belediyesi, muhtaç vatandaşlara Ramazan sonrası da yardımda bulunmaya devam ediyor. 

Yakup Abdi Mahallesinde dağtımına başlanan 50 ton kuru soğan'ın temini yerel üreticilerden karşılanıyor. Ramazan sonrası yaklaşık 7.500 aileye el uzatan Belediye Başkanı Alper Taşdelen,  "Bir yandan tıpkı süt projesinde olduğu gibi Ankara’daki üreticiyi desteklerken, diğer yandan Türkiye’nin tarım üreticisi bölgelerinden ürünleri tedarik ederek, oradaki çiftçiyi de desteklemeyi amaçlıyoruz. Böylece ülke içerisinde bir dayanışma kültürü oluşturmak istiyoruz” dedi.

Çankaya Belediyesi 0-6 yaş arası çocuklara süt dağıtımında bulunuyor. Belediyeden yardım alan vatandaşların 0-6 yaş arası çocuklarının süt ihtiyacı belediye tarafından karşılanıyor. 

Çankaya Belediyesi bayramın hemen ertesinde Metin Oktay, Göktürk, Mimar Sinan ve Umut mahallelerinde süt dağıtımı gerçekleştirdi.

Belediye olarak hiçbir vatandaşın kendisini yalnız hissetmeyeceği anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Taşdelen, “Vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir Ramazan geçirmeleri için erzak kolisi dağıttık. Salgın nedeniyle iftar çadırı kuramasak da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza koli yardımında bulunduk. Bu süreçte vatandaşlarımızın 0-6 yaş arası çocuklarını düşünerek süt dağıtımına da ara vermeden devam ediyoruz” diyor. .

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER