Çankaya Belediyesi YKS için okulları temizledi

Çankaya Belediyesi haftasonu yapılacak YKS için okulları dezenfekte etti.

Çankaya Belediyesi YKS için okulları temizledi

Çankaya Belediyesi 27-28 Haziran günleri yapılacak YKS için okulları temizledi. Toplamda 144 okulu dezenfekte eden belediye, 27 Haziran cumartesi yapılacak TYT sonrasında tekrar temizlik yaparak 28 Haziran günü yapılacak AYT sınavına hazır hale getirilecek. 

Çankaya'dan Okullarda Dezenfekte Çalışması

İlçedeki YKS sınavının yapılacağı okulları temizleyen belediye, daha önce de salgın hastalığın başlamasıyla Çankaya ilçesinde yaklaşık 7 bin binada ve 9 bin araçta dezenfeksiyon yaptı ve sınavlara girecek öğrencilerin sağlığı için hafta başından itibaren yoğun çalışmaya başladı. Bina giriş kapılarını, sınıf kapı kollarını, masa ve sıralar ile okul lavabolarını steril hale getirdi. 27 Haziran’da yapılacak TYT sınavı bitiminde 144 okulun tamamında tekrar dezenfeksiyon çalışması yapacak olan belediye, okulları 28 Haziran’da yapılacak AYT sınavına hazır hale getirecek.

Çankaya'dan Okullarda Dezenfekte Çalışması

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek “Gelecekleri için önemli bir aşamadan geçecek gençlerimizin sağlığı her şeyden önemli. Ekiplerimiz okullarda ve sınıflarda detaylı dezenfeksiyon çalışması yaptı. Gençlerimiz kişisel tedbirlerini alarak sadece sınavlarına odaklansın. Belediye olarak onların sağlığı için üzerimize düşeni yapıyoruz. Meslek seçiminde ve geleceklerine yön verecek sınavda tüm gençlerimize başarılar diliyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER