Başkent’e dev bilim merkezi

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) millet bahçesi yapımının da devam ettiği alana Altındağ Belediyesi tarafından büyük bir bilim merkezi yapılacak. Başkan Asım Balcı projeyle ilgili, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bilim, teknoloji ve uzay alanında deneyimler kazanacak” dedi.

Başkent’e dev bilim merkezi

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara Belediyesi Ankara’ya dev bir bilim merkezi kazandırmak için çalışmalara başladı. Merkez, tatürk Kültür Merkezi’nin bulunduğu ve bir yandan da millet bahçesinin çalışmalarının devam ettiği alana yapılacak.

Başkent’e dev bilim merkezi

Asım Balcı yapılacak bilim merkezi için; “Bu bilim merkezi ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençler için anlamlı bir yatırım olacak. Geleceğin bilim adamları inanıyoruz ki buradan yetişecek” ifadelerini kullandı. Projenin tamamlanması 2023'ü bulacak. Bu projeyle  projeyle çocukların ve gençlerin bilim, teknoloji ve uzay alanında deneyimler kazanacağını kaydeden Balcı, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız Sayın Mustafa Varank’ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği bilim merkezi ile ilgili çalışmalara başladık. Ankara’ya büyük bir bilim merkezi kazandırmak istiyoruz. Ankara’nın bu konuda büyük bir eksikliği var. Bu açığı da kapatmış olacağız inşallah. Yeri Atatürk Kültür Merkezi’nin de yer aldığı bölgede olacak. Biliyorsunuz ayrıca bu alanda millet bahçesi yapılıyor. Bu alanın içerisinde mi olur kenarında mı olur, arkadaşlarımız bunun fizibilitesini yapıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’mız ile birlikte çalışıyoruz''

Başkent’e dev bilim merkezi

TUBİTAK'ın da katkıda bulunacağı bu proje sayesinde çocuklar ve gençler bilim ve teknoloji alanında deneyim kazanabilecek, atolyelerde kendilerini geliştirme alanına sahip olacağını belirten Balcı, ''Bu bilim merkezi ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençler için anlamlı bir yatırım olacak. Geleceğin bilim insanları inanıyoruz ki buradan yetişecek. Bilim merkezimizi cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ankara’daki binlerce çocuk ve gence hitap edecek olan bilim merkezimiz kentimizin marka değerine de katkı sunacak. Ben bu projeye büyük destek veren sayın bakanlarımıza şimdiden tüm Ankaralı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER