Ankara Valiliğinden 'sel ve su baskını' uyarısı

Bugün etkili olması beklenen kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak nedeniyle Ankara Valiliği, vatandaşları, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Ankara Valiliğinden 'sel ve su baskını' uyarısı

Ankara genelinde bu gün sağanak yağmur ve gökgürültüsü gelmesi bekleniyor. Valilik, vatandaşları  sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu şekilde:

"Meteorolojik verilere göre; 11 Haziran Perşembe günü Ankara il genelinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

Ankara'da Sağanak Yağış Kaç Gün Sürecek?

Meteroloji Genel Müdürlüğü Ankara'nın yanısıra Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat, Samsun, Sinop, Zonguldak ve Bartın illerinin iç kesimleri), Marmara'nın güney ve batısı (Bursa, Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'ın batı ilçeleri ve Çanakkale'nin doğu ilçeleri) ile İç Anadolu'nun kuzeyinde (Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat) bugün öğleden önce yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediyor. 

Bu nedenle bu bölgelerde  meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın  dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER