'Ankara Kuşu'na FETÖ davası! 'FETÖ elebaşını mağdur göstermeye çalıştı'

sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alınan "Ankara Kuşu" isimli kullanıcı Oktay Yaşar'a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "FETÖ propagandası yapmak" suçlamasıyla dava açtı.

'Ankara Kuşu'na FETÖ davası! 'FETÖ elebaşını mağdur göstermeye çalıştı'

Daha önce 'ankara Kuşu' kullanıcı adıyla sosyal medyada yaptığı paylaşım sonucu gözaltına alınan Oktay Yaşar ' Ankara Başsavcılığı terör örgütü propagandası yapmak suçlamasıyla dava açtı. Ankara 17. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın iddianamesinde şu aşamada terör örgütü üyeliği suçundan dava açmayı gerektirir delil elde edilemediği de bildirildi.

İddianameye göre Oktay yaşar yaptığı paylaşımlarla terör örgütü Fetoyu ve elebaşları Fettullah Güleni masum göstermeye çalışmış, yaptığı eylemleri meşru göstermeye çalışmıştır. Oktay Yaşar silahlı terör örgütüne üye olmadığı ancak örgütün propagandasını sosyal medya üzerinden yaptığı, bunları da birden fazla tarihte zincirleme olarak yaptığı bidirilmiş, şüpheli suçları kabul etmese bile bu suçlarla ilgili olarak hakkında kamu davası açmaya yeter şüphenin oluştuğu anlaşılmıştır denildi.

İddianamede yer alan, Oktay Yaşar’ın "oktayyasar" kullanıcı adıyla aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar şu şekilde:

  •  6 Nisan 2015 tarihinde "Gülen cemaatine yakın 4 isim bağımsız olarak seçime giriyor"
  • 7 Şubat 2015 tarihinde "Gülen keşke dini cemaat yerine siyasi parti kursaymış"
  •  3 Şubat 2015 tarihinde "Fetullah Gülen gözyaşlarını tutamadı" 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER