Ankara koronavirüs tablosu açıklandı. İşte ilçe ilçe virüs dağılımı...

Sağlık Bakanlığının hazırladığı 'Hayat Eve Sığar' uygulaması ile vatandaşlar virüs vakasının yoğun olduğu yerleri görüp önlem alabiliyor. Ankara'da koronavirüsün yoğun olduğu ilçeler nereler?

Ankara koronavirüs tablosu açıklandı. İşte ilçe ilçe virüs dağılımı...

Son dönemlerde virüsün yayıulım hızını azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' uygulaması ile vatandaşlar Ankara'nın virüs yoğunluğu olan bölgeleri kontrol edebiliyor. Evinizin bulunduğu konuma göre harita çıkarıp analiz eden program oldukça başarılı. 

Sağlık Bakanlığı, bir çok ilçenin risk durumunda olumlu değişimler yaşandığı günlerde harita bilgileri güncelledi. Bugün tekrar yenilenen haritada İstanbul ve Ankara'da ilçe ilçe koronavirüs dağılımı ve son bilgiler  yayımlandı. 

Haritada gösterilen renkler risk grubunu ifade  ediyor. 

Paylaşılan Türkiye haritasında koronavirüsün görüldüğü bölgeler açık yeşille ifade edilmiş. İlçe haritalarında ise mavi alanlar düşük riskli bölge olarak belirtilirken, kırmızı alanlar yüksek riskli alanlar olarak ifade ediliyor. İşte, uygulamadan elde edilen verilere göre İstanbul'un ve Ankara'nın vaka yoğunluk haritası.

ANKARA- AKYURT

ALTINDAĞ

AYAŞ

BALA

BAYPAZARI

ÇANKAYA

ÇUBUK

ELMADAĞ

ETİMESGUT

GÖLBAŞI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER