Ankara kameralarla kesintisiz denetleniyor

24 ilde devam eden sokağa çıkma yasağının ardından Ankara emniyeti sokakları kameralar ile kesintisiz denetliyor.

Ankara kameralarla kesintisiz denetleniyor

Koronavirüsün yayılımını azaltmak için her haftasonu uygulanan sokağa çıkma yasağı tedbiri Ankarada üst düzeyde uygulanıyor ve uygulatılıyor. Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Arif Hakan Tandoğan, aldıkları önlemleri anlatarak, "Biz Ankara Emniyet Müdürlüğü olarak haberi alır almaz, ilk etaptan itibaren derhal toplantımızı yaparak İl Emniyet Müdürümüz Servet Yılmaz başkanlığında olası harekat planlarımızı planladık" dedi.

Kent Güvenlik Yönetim Merkezi, Ankara'nın adeta gözü. Ankara Emniyet Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojilerine bağlı merkez, kapılarını TRT Haber'e açtı.

Sistem nasıl çalışıyor?

Koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal edenler önce merkezin kameralarına takılıyor. Polis ekipleri hemen olay yerine giderek kalabalığa müdahale ediyor.

Kameralar, Ankara'nın sokak ve caddelerini görecek şekilde konumlandırıldı. Yüksek çözünürlükte görüntü alma özellikli kameralar, hareket kabiliyetine de sahip. 

'Mart ayından beridir uyguluyoruz'

Koronavirüs önlemleri sürecinde, kalabalık oluşan bölgeye polis ekibi sevk ediliyor. Polis, sokaktakileri evlerine dönmeleri için uyarıyor. Kurallara uymayanlara 3 bin 150 lira ceza kesiliyor.

Tandoğan, "Martın ortasından bugüne kadar, bu güncel rakamdır, yaklaşık 4 bin vatandaşımıza cezai müeyyide uygulamak zorunda kaldık" d

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER