Ankara'da sağanak yağmur! Ev ve dükkanları su bastı

Ankara'da bir anda bastıran sağanak yağmur hayatı felç etti.

Ankara'da sağanak yağmur! Ev ve dükkanları su bastı

Ankara'da gece saatlerinde birden bastıran sağanak yağmur hayatı felç etti. Yağmurun etkisine dayanamayan istinat duvarı çöktü, bir çok ev ve iş yerini su bastı. 

Ev ve iş yerleri su altında kalan vatandaşlar kovalarla suyu boşaltmaya çalıştı. Yağış dolayısıyla sokak ve yollar sular altında kalınca trafik sıkıştı. Sürücüler zor anlar yaşadı. Ev ve iş yerlerine su basması sonucu madur olanların imdadına belediye itfaiye ekipleri yetişti. Suları vidanjörler ile dışarıya boşaltmaya çalışan ekiplerin çalışmalarının hala sürdüğü belirtildi.

Gökçek Ankara'ya yine deniz getirdi – Sözcü Gazetesi

Yağış sonrası mazgalları tıkanan Keçiören ilçesi İncirli Mahallesi Barışyolu Caddesi'nde çok sayıda evin bodrum katını ve iş yerini su bastı. İlçede yaşanan yoğun yağış sonrası da bir aracın cadde ortasında bozulması sonucu sürücü zor anlar yaşadı. İhbar üzerine bölgeye Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler sevk edildi. Ekipler, tıkanan mazgalları açmak için çalışma başlattı.

10 Dakika Yağan Dolu ve Yağmur Ankara'da Hayatı Felç Etti - Haber

Sağanak yağış nedeniyle bir evin bahçe duvarı çöktü. Keçiören ilçesi Aşağı Eğlence Mahallesi Sarayköy Sokak'ta bulunan Onikiler apartmanının bahçe duvarı yağmur sularına dayanamayarak çöktü. Duvarın çökmesiyle yağmur suları bahçesine dolan apartmanın bodrum katını su bastı. Bölgeye gelen itfaiye ve belediye ekipleri yağmur sularını vidanjör yardımıyla dışarıya boşalttı. Bölgede çalışmalar devam ediyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER