Ankara'da OSB çalışanlarına korona testi yapıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ankara'da Organize Sanayi Bölgesi Çalışanlarına koronavirüs testi yapıldı.

Ankara'da OSB çalışanlarına korona testi yapıldı

 Öncelikle Kocaelinde başlayan organize sanayi bölgesi çalışanlarına test yapma uygulaması büyümeye devam ediyor. Üretimin durmaması prensibine göre çalışmalara devam eden Ankara Organize Sanayi Bölgesinde bulunan iş yerleri çalışanlarına Koronavirüs testi yapıldı. Firmaların çalışıp çalışmama kararları yapılan test sonuçlarına göre alınacak.

Sanayi çalışanlarına ücretsiz Covid-19 testi yapılmaya başlandı

Test şu ana kadar ANkarada 9 sanayi bölgesinde  500'e yakın firmadaki 25 bin çalışana yapıldı. Günlük 500 test yapıldığı belirtilirken daha sonraları bu test sayısını 5 bine çıkarılmak hedeflendiği söylendi. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan ASO başkanı Seyit ardıç, Tarama testinde kullanılan sağlık kitlerinin Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz verildiğini belirten Ardıç, "Analizleri alan testleri yapan firmanın buradan aldıkları testleri analiz laboratuvarına ulaştırma ücretini de ASO ve OSB yönetimleri ödeyecekler. Sanayicimizden bununla ilgili para almayacağız. Bizler çalışanlarımızla ailelerimizden daha fazla vakit geçiriyoruz. Onların sağlıkları bizim için çok önemli. Sanayinin çarklarının dönmesini istiyoruz. Bunun için de bu sağlık taramasına çok önem veriyoruz. OSB'de çalışan ve koronavirüs taraması yapılan Merve Akkız Altun ise "Ülkemizin de hayrı için üretim devam etmek zorunda. Biz de elimizden gelen bütün önlemleri alıyoruz. Test için çok mutlu olduk. Biz de nasıl yapabiliriz diye araştırıyorduk. Devletimizin böyle bir desteği olması çok iyi oldu" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER