Ankara'da koronavirüs için yapılan 400 liralık yardım başvuruları 17 temmuza kadar uzatıldı.

Çnkara Belediyesi tarafından dar gelirli Ankaralılara sağlanan 'Çankaya Halk Kart'ın' 7. dönem başvuruları sürerken başvuruları 17 Temmuza kadar uzatıldı.

Ankara'da koronavirüs  için yapılan 400 liralık yardım başvuruları 17 temmuza kadar uzatıldı.

Başvuruların Çankaya belediyesi bünyesinde yapılan Çankatya Halk kart'ın 7. dönem başvuruları devam ederken virüs nedeniyle başvuruda bulunamayanvatandaşlar için başvuru süresi uzatıldı. İncelemesi sosyal hizmet uzmanları tarafından yapılan Çankaya Halk Kart başvuruları için son gün 17 Temmuz. 

Çankaya Belediyesi merkezi Nüfus İdare Sistemi ( MERNİS) üzerinden ev ziyaretleri ile incelemelerde bulunarak 400 tl nakit sağlayan kartı her hanedeki kadınlara veriyor. Halk karta sahip olan kadınlar ise bu kart ile diledikleri yerden alışveriş yapabiliyor. 

Bu güne kadar 300 bin ailenin faydalandığı Halk Karttan  ekonomik koşulları değişen aileler yapılan incelemeler sonucu hizmet alamıyor. Uygulamadan bu gün itibariyle 898 hane yararlanıyor. 

Başvuru şartları:

  • Çankaya ilçesinde ikamet etmek
  • Maddi desteğe ihtiyaçı olmak
  • Ailede kişi balına düşen milli gelir asgari üzretin üçte biri olması
  • Ailede taşınmaz araca sahip olmaması

Bu şartları taşıyan Ankaralılar, Çankaya Belediyesinin internet sayfasından başvuru yapabilir ya da ihtiyaç sahipleri Çankaya Belediyesi Ziya Gökalp caddesi no:11'de hizmet binasının girişinde bulunan Halk Kart bürosunda başvuruda bulunabilir. Ayrıca 0312 458 90 62  numarayı arayarak 3910- 3911- 3912- 3013 dahili numaraları kodlayarak başvuru yapabilirler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER