Ankara'da 65 yaş ve üzeri vatandaşlara toplu taşıma hizmeti açıldı

Koronavirüs salgını sürecinde askıya alınan 65 yaş ve üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarında serbest kart kullanımı Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından yeniden kullanıma açıldı. Tüm ülke normalleşme sürecine girerken Başkent'te 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte 10.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz kullanmasını sağlamak için karar aldı.

Ankara'da 65 yaş ve üzeri vatandaşlara toplu taşıma hizmeti açıldı

Koronavirüs salgınının yayılımını azaltmak ve hakın sağloğını korumak amacıyla 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma yasağının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz toplu taşıma haklarına bir süre kısıtlama getirmişt. Normalleşme sürecine girerken 65 yaş üstü vatandaşların günün   10.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma serbestliğinin getirilmesiyle birlikte ücretsiz toplu taşıma haklarını geri kazandırdı. EGO Genel Müdürlüğü tarafından salgın süreci kapsamında  21 Mart tarihinden itibaren tedbir amaçlı kullanıma kapatılan 65 yaş ve üstü vatandaşların serbest kart kullanımı yeniden hizmete açıldı. 65 yaş üstü vatandaşlar 10.00-20.00 saatleri arası toplu taşıma hizmetinden yararlanabilecekler. 

Toplu taşımaya artık para verecekler

EGO Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre 416 bin 303 kişinin sisteme kayıtlı olduğu Ankara’da pandemi öncesi 65 yaş ve üstü vatandaşlar aylık  ortalama 200 bin serbest kart kullanımı gerçekleşirken  yeni düzenlemeyle birlikte 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı her gün sadece 10.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Mansur Yavaş müjdeyi verdi: Ücretsiz uygulama yeniden başladı

65 yaş üstü vatandaşların belirlis saatler arasında serbest yararlanma haklarının tekrar verildiği haberini Mansur yavaş sosyal medyada yayınladığı bir göneri ile duyurdu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER